nikravesh
05 خرداد 1402 - 14:05

پیش بینی تولید۸۰هزار تن چغندرقند پاییزه از مناطق گرمسیری کرمانشاه

کرمانشاه- رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه از پیش بینی تولید ۸۰ هزار تن چغندرقند پاییزه از مناطق گرمسیری کرمانشاه خبر داد.

علی چاله چاله در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال زراعی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ بیش از هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع شهرستان‌های گرمسیری استان کرمانشاه چغندرقند پاییزه کشت شده است.

وی افزود: عمده چغندرقند پاییزه استان در شهرستان‌های سرپل ذهاب و قصرشیرین کشت شده و عمده کشت نیز مربوط به شهرستان سرپل ذهاب است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه تصریح کرد: چغندرقند پاییزه استان کرمانشاه به صورت خرید تضمینی با قیمت هر کیلوگرم۲ هزار و ۷۰۲ تومان توسط کارخانه قند بیستون خریداری می‌شود.

وی ادامه داد: مصرف آب کمتر، استفاده از نزولات آسمانی، راندمان بالای آبیاری به دلیل تبخیر و تعریق کم و تناوب با غلات از مزایای چغندرقند پاییزه است.

چاله چاله خاطرنشان کرد: در این راستا رعایت تاریخ کاشت و برداشت به موقع چغندرقند به زارعین توصیه شده تا عملکرد محصول حفظ شود.

وی در ادامه افزود: برداشت چغندرقند از ۲۰ اردیبهشت ماه شروع شده و تا تیرماه ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه کاشت و برداشت چغندرقند کاملاً مکانیزه است، گفت: ۲۱ دستگاه برداشت در شهرستان جهت برداشت چغندر قند فعال هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239158