nikravesh
05 خرداد 1402 - 16:19

حماسه فتح خرمشهر تا همیشه در حافظه تاریخی مردم می‌ماند

امام جمعه چهارباغ گفت: حماسه فتح خرمشهر آنقدر عظیم است که تا همیشه در حافظه تاریخ ملت ایران می‌ماند و درس‌آموزی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از چهارباغ، حجت‌الاسلام والمسلمین قادر محمدی امام جمعه شهرستان چهارباغ، در خطبه‌های این هفته «پنج خردادماه» شهرستان چهارباغ، ضمن گرامیداشت دهه کرامت، گفت: حضرت علی (ع) می فرمایند انسان با کرامت، کسی است که بدی‌های دیگران را با نیکی پاسخ می‌دهد.

وی افزود: دهه کرامت - که ابتدای ماه ذیقعدة الحرام است- برای انسان مقطع تمرین و درس و مشق کرامت است.

این مقام مسؤول در بخش دیگری به حماسه فتح خرمشهر اشاره کرد و ادامه داد: حماسه فتح خرمشهر آنقدر عظیم است که تا همیشه در حافظه تاریخ ملت ایران می‌ماند و درس‌آموزی می‌کند.

وی همچنین به اهمیت جوانی جمعیت تاکید کرد و افزود: جمعیت از مولفه‌های مهم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای هر کشوری است. وضعیت رشد جمعیت در ایران سال‌هاست که اوضاع خوبی را طی نمی‌کند.

امام جمعه چهارباغ تصریح کرد: تمدن‌‌سازی، اتحاد در مقابل ظالمان، نگاه فرامرزی و رفع تمایزات جاری در جوامع بشری از اهداف مهم حج است.

وی گفت: عموم مردم از برخورد قاطع با تروریست‌ها و مجرمان وقاچاقچیان مواد مخدر حمایت می‌کنند‌.

محمدی اضافه کرد: مردم شریف ایران سکوت و رضایت خائنان و وطن‌فروشان از شهادت جوانان شجاع مملکت در حوادث تروریستی را فراموش نخواهند کر‌د.

وی در ادامه با تاکید بر عرق مردم در برخورد قاطع با رژیم صهیونسیتی، اظهار کرد: رونمایی از موشک خرمشهر پیام‌های متعددی به رژیم صهیونسیتی داشت.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1239488